Aromaterapie

“Ve vůni květin a přírody hledej  klid mysli a radost ze života.” 
Hippokratés


Masáže a terapie s použitím éterických olejů, rozpuštěných v zastudena lisovaných olejích mají výrazně pozitivní vliv na naše fyzické a psychické zdraví. Již Hippokratés ve čtvrtém století před Kristem napsal, že “cestou ke zdraví je každodenní aromatická koupel a vonná masáž. Aromatické terapie a masáže jsou sjednocením a souhrnem velmi účinných masážních metod a technik, například ajurvédských marmových, masáží, abhyangy masáže, akupresury, reflexní terapie, indické masáže hlavy, marocké masáže a jiných technik, které ve vzájemné součinnosti propojují úroveň fyzickou, mentální, emocionální a psychickou, ovlivňují systém těla, duše a ducha. Masáže s použitím přírodních éterických olejů se nás dotýkají na velmi jemných psychických úrovních, harmonizují a pomáhají zpracovávat naše fyzická a psychická témata.

Typy aromaterapií:

Myrtová

Myrta – symbol mladosti a krásy

Terapie vzácné saharské a zelené myrty:

– Změkčuje a vyhlazuje pokožku
– Regeneruje a reguluje tvorbu mazu
– Vytváří ochranný filtr
– Podporuje přirozenou vlhkost pokožky
– Je silně protizánětlivá, čistí pokožku, ucpané póry a tzv. černé tečky
– Účinná terapie při léčbě akné a to i těžkého typu
– Silné revitalizační účinky s okamžitým efektem na pleti

 

Jasmínová

Jasmín je bylina lásky a bohatství s blahodárnými účinky pro tělo i mysl.
Jedná se o očetření celého těla MAROCKÝM JASMÍNEM, luxusní péče, jejímž základem je olej získaný z květů výjimečného druhu jasmínu, jenž své květy otevírá ráno a večer pouze na malou chvíli.

 

Růžová

Růže nejsou jen překrásné květiny, které my ženy rády dostáváme, ale mají i léčivou sílu. Ne nadarmo se říká, že růže jsou vhodné pro kůži i duši.

Léčebné účinky růží jsou známy velmi dlouho. Již staří Římané používali šípkové růže při pokousání vzteklými psy. Galská růže se používala ještě ve dvacátých letech jako tinktura při bolestech v krku.

V dnešní době se používá především růžový olej, který se hojně využívá v aromaterapii. K výrobě francouzského růžového oleje, který je považován za afrodiziakum, se používá růže stolistá nebo gálská.

Využívá se dá také jako antidepresivum a prý pomáhá těm, kteří v životě postrádají lásku. Přidává se i do přípravků k ošetřování kůže nebo při potížích s trávením.

Růže jsou i významným zdrojem vitamínu C.

 

Arganová

Masáže, terapie a zábaly s použitím kvalitních arganových olejů

ARGANOVÝ OLEJ BIO (100% NATUR)

Čistě přírodní masážní olej- vhodný pro ošetření pleti i těla.

Neobsahuje GMO složky, parafínové oleje, syntetické barviva a umělé parfemace.

Olej z ořechů Arganového stromu je bohatý na Alpha-tocopherol – čistý vitamín E. Přirozeně chrání suchou a citlivou pokožku před slunečním zářením, větrem a vysycháním. Napomáhá léčbě ekzémů a některých kožních problémů. Olej je vhodný i pro péči o zralou pleť.

 

Marocké masáže

Jedná se o speciální typ masáží, které pochází přímo od Berberů, původních obyvatel Severní Afriky a především jejich potomků z Maroka a Tuniska, kteří se očetřením těla, pleti a starým recepturám z hammamu věnují dodnes.

Základním olejem tohoto typu masáže je arganový olej. Jeho složení a účinky jsou jedinečné a velice bohaté. Tyto masáže mají původ již v sedmém století, kdy se prováděly v hammamu. Dodají tělu neskutečné množství energie, revitalizují a detoxikují vaše tělo a dostanou vás do úplně jiného stavu mysli. Je to osvěžující způsob, který zbaví vaše tělo stresu.

 

Tymiánová

ČAROVNÝ TYMIÁN – OŠETŘENÍ PRO DUŠI I TĚLO

Cítíte-li se vystresovaní, přepracovaní, zavalení starostmi, nechte si naordinovat tymiánovou dávku masáže, hřejivého zábalu a relaxace tak, aby sluneční hřejivé paprsky našly cestu i k vašemu tělu a duši.

Tymiánová terapie povzbuzuje organismus fyzicky i psychicky, ovlivňuje krevní oběh a posiluje nervový systém.

Tymián je jedno z nesilnějších rostlinných antibiotik, má antiseptické a desinfekční účinky. V lidovém léčitelství patří tymián mezi nejspolehlivější prostředky při chorobách horních cest dýchacích, kašli a bronchitidě, což jsou onemocnění, která nás v chladném období trápí. Má schopnost mírnit zažívací obtíže, nechutenství a bolesti břicha. Olej z tymiánu pomáhá léčit bolavá záda a je zdrojem užitečných látek působících proti stárnutí.