Biodynamické masáže

V dnešní uspěchané době jsme neustále přetěžováni různými podněty, informacemi a nároky našeho okolí, v důsledku čehož přestáváme často komunikovat se svým vlastním tělem a odřízneme se od pocitů a tělesných vjemů, od signálů, které nám naše tělo posílá.

Následkem tohoto odříznutí je především únava a stres, problémy s nedostatkem energie, a v neposlední řadě psychické problémy a nemoci. Tělo se uzavírá do svalového pancíře, který nám má sloužit jako obrana proti dalším psychickým zraněním, zároveň je pro nás ale výrazným omezením, protože nám zabraňuje v projevech života a v následování spontánních životních impulsů, zároveň nám znemožňuje rozpoznat pozitivní impulsy a informace z našeho okolí.

Tyto masáže nám umožňují získat opět kontakt se svým tělem, napomáhají nalézání řešení obtížných situací navozením odlehčeného a bezstarostného stavu duše a těla. Jsou určeny pro klienty, kteří se chtějí zbavit stresu a jeho následků. Způsobují zklidnění, velmi hlubokou relaxaci, uvolnění a odstranění napětí na tělesné, ale i na psychické a energetické rovině, pomáhají odstranit dlouhodobou únavu, pomáhají při bolestech hlavy, u syndromu neklidných nohou.

Masáže jsou vhodné jako prevence v péči o zdraví  a významně pomáhají při léčení  psychosomatických onemocnění.

Jsou vhodné k doplnění jiných, například verbálních terapií a jejich účinkydalece přesahují naše představy o masážích vůbec.

Masáže jsou velmi příjemné, pracuji s velmi jemnými doteky, které navozují rovnováhu v celém organismu. Uvolňují se energetické blokády, emoce, posiluje se dýchání, harmonizuje se zažívací ústrojí. Masáže se mohou provádět přes oblečení, nebo přímo na kůži s použitím masážního oleje.

Typy biodynamických masáží:

Základní diagnostická masáž
je příjemná regenerační masáž, která se provádí přes oblečení. Sleduje, kde jsou v těle uloženy energetické blokády a zjišťuje, jakými dalšími technikami mohou být uvolněny.

Masáž břicha
uvolňuje bránici, která je vlivem neustálých negativních podnětů často křečovitě stažena a brání nám ve správném hlubokém dýchání. V neposlední řadě masáž pozitivně působí na peristaltiku, kterou nastartovává a harmonizuje.

Orgonomická masáž
stimuluje a mobilizuje energii v těle, napomáhá jejímu proudění, obnovuje sebeuzdravující síly v lidském organismu, harmonizuje, probouzí velmi příjemné pocity.

Vibrační masáž
svým velmi jemným působením navozuje stav velmi hluboké relaxace, rozpouští a uvolňuje bloky v celém organismu, již po několika minutách je možné dosáhnout velmi příjemného stavu uvolnění a bezpečí. Úspěšně pomáhá léčit stavy beznaděje a deprese

Masáž zad
uvolňuje napětí v oblasti zad, krční páteře, ramenou a kříže, podpora přirozeného projevu emocí, podpora dýchání, peristaltiky, používá se při léčbě depresí.

Masáž lifting
se svým charakterem podobá spíše pasivnímu cvičení. S pomocí jemného vytahování kloubů končetin uvolňujeme a odvádíme energii v nich blokovanou a obnovujeme její tok do celého těla.

Masáž exit
efektivně odstraňuje blokády, starosti a nahromaděné napětí z oblasti končetin a hlavy.

Sedativní masáž
nesmírně uklidňující a hluboce relaxační masáž, po jejímž absolvování se budete cítit jako znovuzrození, jako v krásném světě, nebo jako malé dítě v naprostém bezpečí a klidu domova.